Resultater fra Kennel Normanner

Resultater 2013

14.05.2013 SL1 Normanners Condor, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

14.05.2013 SL2 Normanners Chicco, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

14.05.2013 SL3 Normanners Cobra, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

14.05.2013 SL4 Normanners Chanel, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

12.05.2013 V6 Normanners Xambia, OG Beeskow, Torsten Kopp.

05.05.2013 SG1 Normanners Arko, OG Gardelegen, Torsten Kopp.

Normanners Arko ved tandvisning i Gardelegen.

(VA Chacco von der Freiheit Westerholt, IPO3, Kkl. - Normanners Noelle, Schh2, Kkl.1)

27.04.2013 Normanners Condor vinder af Mix-match, kreds 4 Roskilde, Svend Erik Lundkvist.

13.04.2013 Normanners Xambia kåret med udpræget TSB, Naturpark Dümmer, Günther Müller.

10.04.2013 Normanners Xambia bestået IPO3.

22.03.2013 Normanners Xambia bestået IPO2.

09.03.2013 Normanners Xambia bestået AD, BH & IPO1.

Resultater 2012

04.11.2012 V1 Normanners Sallina, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 V2 Normanners Noelle, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 V1 Normanners Magistrale veteranklasse, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SG1 Normanners Whisky, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SG2 Normanners Wegas, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SG3 Normanners Xambia, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SL6 Normanners Zappa, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SL3 Normanners Zenith, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SL1 Normanners Arko, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SL3 Normanners Akela, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SL7 Normanners Barbette, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SL11 Normanners Anschy, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Torsten Kopp.

04.11.2012 SL1 Normanners Cobra, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SL3 Normanners Condor, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SL7 Normanners Chacco, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 SL8 Normanners Chicco, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Bernd Weber.

04.11.2012 Nr. 1 Hvalpekuld efter Nira vom Klostermoor – Opus von Radhaus.

04.11.2012 Nr. 1 Opdrætsklasse med Normanners Whisky, Magistrale, Noelle, Salina, Xambia.

25.07.2012 SG13 Normanners Xambia, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Margit van Dorssen.

25.07.2012 SL2 Normanners Arko, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Joachim Stiegler.

16.06.2012 V2 Normanners Salina, Kombiskue kreds 38 Haderslev, Helmut Buss.

16.06.2012 SG1 Normanners Ulko, Kombiskue kreds 38 Haderslev, Helmut Buss.

16.06.2012 SG2 Normanners Xambia, Kombiskue kreds 38 Haderslev, Helmut Buss.

16.06.2012 SL2 Normanners Arko, Kombiskue kreds Haderslev, Ulla Hansen.

16.06.2012 SL7 Normanners Akela, Kombiskue kreds 38 Haderslev, Ula Hansen.

14.04.2012 Normanners Salina kåret med udpræget TSB, Naturpark Dümmer, Bernhard Erdmann.

31.03.2012 Normanners Wegas har bestået begynderprøve B med 70 points, Bent Andersen.

01.01.2012 Normanners Uran kreds 41 Falster:

Årets brugshund under & over 18 måneder.Årets udstillingshund under & over 18 måneder.

Årets hele hund under & over 18 måneder.

Nr. 4 Danmarks hele hund under 18 måneder.

Nr. 7 Danmarks brugshund under 18 måneder.

Resultater 2011

26.12.2011 SL3 Normanners Wisky, Juleskuet kreds 23 Slagelse, Ulla Hansen.

17.12.2011 Normanners Quantum har bestået færdselsprøven, Christian Sørensen.

26.11.2011 Normanners Roxette årets brugshund kreds 6 Frederikssund.

26.11.2011 Nira vom Klostermoor årets hele hund kreds 6 Frederikssund.

25.11.2011 Leisa vom Messina vinder af natøvelse kreds 6 Frederikssund.

25.11.2011 Normanners Noelle nr. 3 ved natøvelse kreds 6 Frederikssund.

20.11.2011 Normanners Quantum har bestået begynderprøve B med 82 points, Christian Sørensen.

19.11.2011 Normanners Uran har bestået begynderprøve B med 78 points, Lene Carlson.

13.11.2011 Normanners Uran har bestået færdselsprøven.

06.11.2011 SG3 Normanners Uran, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Michael Lumby.

06.11.2011 SL4 Normanners Wisky, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Michael Lumby.

23.10.2011 V5 Normanners Nokia, North America Siegerschau, Albrecht Woerner.

22.10.2011 Normanners Noelle kåret i Kkl/1 lbz, Ostrhauderfehn, Helmut Buss.

21.10.2011 Normanners Roxette kåret Kkl/1, Ostrhauderfehn, Helmut Buss.

Normanners Roxette & George Heyer tager kærligt afsked inden hjemrejsen til Danmark.

(VA Paer vom Hasenborn SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

09.10.2011 Normanners Roxette bestået SchH1.

02.09.2011 SG58 Normanners Salina, SV-Bundessiegerzuchtschau Nürnberg, Bernd Norda.

Normanners Salina & Fritz under travmønstering i Nürnberg.

(Noell vom Suentelstein SchH3, Kkl/1 - Normanners Magistrale SchH2, Kkl/1)

27.07.2011 SG3 Normanners Salina, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Bernd Norda

17.07.2011 V3 Nira vom Klostermoor, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 V2 Maggi vom Messina, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SG6 Normanners Salina, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SG3 Normanners Uran, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SG7 Normanners Veit, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SL5 Normanners Wegas, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SL8 Normanners Wisky, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SL9 Normanners Zamb, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

Normanners Xamb

(Wegas vom Fichtenschlag SchH3, Kkl/1 - Normanners Magistrale SchH2, Kkl/1)

Normanners Xamb & Normanners Wisky

17.07.2011 SL1 Normanners Xambia, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

Præmieoverrækkelse for klassevinder Normanners Xambia

17.07.2011 SL7 Normanners Xara, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

17.07.2011 SL8 Normanners Xalina, Kombiskue kreds 8 Rønnede, Rüdiger Mai.

10.07.2011 SG7 Normanners Salina, Landesgruppezuchtschau OG Borken, Bernd Norda.

13.06.2011 SL3 Normanners Veit, LD skue kreds 38 Haderslev, Poul Meneche.

25.04.2011 SL3 Normanners Veit, LD skue kreds 32 Ringkøbing, Poul Meineche.

27.02.2011 SG2 Normanners Plaisir, Kombiskue kreds 47 Suså, Leonhard Schweikert.

27.02.2011 SG5 Normanners Salina, Kombiskue kreds 47 Suså, Bernhard Norda.

27.02.2011 SG14 Normanners Trojka, Kombiskue kreds 47 Suså, Benrhard Norda.

Normanners Uran

(Pardo vom Baruther Land SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

27.02.2011 SL3 Normanners Uran, Kombiskue kreds 47 Suså, Leonhard Schweikert.

Normanners Vamos

(Shicco von der Freiheit Westerholt SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

27.02.2011 SL6 Normanners Vamos, Kombiskue kreds 47 Suså, Leonhard Schweikert.

Normanners Vanta

(VA Shicco von der Freiheit Westerholt SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

27.02.2011 SL7 Normanners Vanta, Kombiskue kreds 47 Suså, Bernhard Norda.

22.-23.01.2011 V2 Normanners Nokia, show in Florida, Rüdiger Mai.

22.-23.01.2011 V2 Normanners Nokia, udstilling Florida, Rüdiger Mai.

22.-23.01.2011 Normanners Nokia genkåring Kkl/1 lbz, Florida, Rüdiger Mai.

Normanners Nokia

(VA Ingodds Agassi SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

Resultater 2010

26.12.2010 SG3 Normanners Plaisir, Kombiskue OG 23 Slagelse, Christoph Ludwig.

26.12.2010 SL2 Normanners Uran, Kombiskue OG 23 Slagelse, Christoph Ludwig.

26.12.2010 SL3 Normanners Veit, Kombiskue OG 23 Slagelse, Christoph Ludwig.

26.12.2010 SL7 Normanners Vesuv, Kombiskue OG 23 Slagelse, Christoph Ludwig.

26.12.2010 SL7 Normanners Visla, Kombiskue OG 23 Slagelse, Fritz Bennedbæk.

10.12.2010 Normanners Nokia har bestået SchH2.

07.11.2010 SL2 Normanners Uran, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

Normanners Ulko & Normanners Uran

(Pardo vom Baruther Land SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

07.11.2010 SL4 Normanners Ursus, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

07.11.2010 SL5 Normanners Ulko, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

07.11.2010 SL7 Normanners Vamos, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Svend Erik Lundkvist.

07.11.2010 SL7 Normanners Venus, Kombiskue kreds 6 Frederikssund, Poul Meineche Hansen.

17.10.2010 SG2 Normanners Quantum, Kombiskue kreds 2 Amager, René Jørgensen.

Normanners Quantum

(VA Kwantum vom Klostermoor SchH3, Kkl/1 - Normanners Magistrale SchH2, Kkl/1)

17.10.2010 Nr. 2 Normanners Vamos, Kombiskue, kreds 2 Amager, René Jørgensen.

Normanners Sheba fejre sit flotte HD & AD resultat.

(Noell vom Suentelstein SchH3, Kkl/1 - Normanners Magistrale SchH2, Kkl/1)

10.10.2010 SG1 Normanners Salina, Speciel klub udstilling SK Boråa SD Västra, Lars Hammer.

Normanners Salina

(Noell vom Suentelstein SchH3, Kkl/1 - Normanners Magistrale SchH2, Kkl/1)

09.10.2010 Normanners Magistrale genkåring Kkl/1 lbz, Ostrhauderfehn, Helmut Buss.

18.09.2010 Nr. 3 Normanners Opasia individuelt, begynderprøve B med 93 points, Villy Pedersen.

Normanners Opasia & Lillian ved apportering.

(VA Kwantum vom Klostermoor SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

03.05.2010 SG167 Normanners Roxette, Bundessieger Zuchtschau, Nürnberg, Leonhard Schweikert.

15.08.2010 V3 Normanners Magistrale, OG Prenzlau, Rüdiger Mai.

11.07.2010 V6 Normanners Nokia, OG Helmstedt, Lutz Wischalla.

06.06.2010 Nr. 3 Normanners Trojka mix-match, kreds 4 Roskilde, Svend-Erik Lundkvist.

Normanners Trojka

(Joker vom Eichenplatz SchH3, Kkl/1 - Normanners Nokia SchH2, Kkl/1)

30.05.2010 Normanners Opasia bestået begynderprøve B med 97 points, Christian Sørensen.

16.05.2010 V3 Normanners Magistrale, OG Vellahn, Torsten Kopp.

Normanners Raisa tager en velfortjent pause i haven efter sin succes i Vellahn.

Familien Stokbæk fejre triumfen Vellahn med Normanners Raisa SG1.

(VA Paer vom Hasenborn SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

16.05.2010 SG1 Normanners Raisa, OG Vellahn, Torsten Kopp.

09.05.2010 V3 Normanners Noelle, OG Gardelegen, Torsten Kopp.

09.05.2010 SG3 Normanners Roxette, OG Gardelegen, Torsten Kopp.

02.05.2010 V7 Normanners Noelle, OG Asperdern. Wilhelm Nordsieck.

01.05.2010 Normanners Noelle har bestået SchH2.

28.02.2010 Nr. 2 Normanners Opasia langstockhårede uofficiel udstilling, Kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

28.02.2010 SL2 Normanners Platin, Kombiskue kreds 47 Suså, Leif Vidar Belgen.

28.92.2010 SL7 Normanners Pakros, Kombiskue kreds 47 Suså, Leif Vidar Belgen.

28.02.2010 SL1 Normanners Roxette, Kombiskue kreds 47 Suså, Leif Vidar Belgen.

28.02.2010 SL2 Normanners Raisa, Kombiskue kreds 47 Suså, Leif Vidar Belgen.

Resultater 2009

22.11.2009 Normanners Opasia har bestået færdselsprøven, Bent Andersen.

30.10.2009 Normanners Nsia vinder af natøvelse, kreds 3 Ballerup.

De glade vindere af natøvelsen i kreds 3 Ballerup.

18.10.2009 Nr. 1 Normanners Opasia og bedst i racen for langstockhårede, Kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

10.10.2009 Nr. 3 Normanners Platin med 266 points, Mix-match kreds 62 Vallensbæk, Svend-Erik Lundkvist.

27.09.2009 SL4 Normanners Platin, Kombiskue kreds 30 Greve, Frits Andresen.

27.09.2009 SL15 Normanners Raisa, Kombiskue kreds 30 Greve, Frits Andresen.

27.09.2009 SL10 Normanners Roxette, Kombiskue kreds 30 Greve, Frits Andresen.

26.09.2009 Maggi vom Messina genkåring Kkl/1 lbz, Nordhorn, Helmuth Buss.

29.08.2009 SG108 Normanners Orbit, Bundessieger Zuchtschau Ulm, Klaus Gothe.

29.08.2009 SG113 Normanners Nokia, Bundessieger Zuchtschau Ulm, Hans-Jürgen Begier.

29.08.2009 SG122 Normanners Noelle, Bundessieger Zuchtschau Ulm, Hans-Jürgen Begier.

15.08.2009 Normanners Noelle kåret Kkl/1, Paderborn, Wilhelm Nordsieck.

09.08.2009 SG15 Normanners Nokia, Landesgruppezuchtschau, OG Am Krummenhäger See, Hans-Jürgen Begier.

08.08.2009 Normanners Noelle har bestået SchH1.

29.07.2009 SG5 Normanners Orbit, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Bernd Norda.

Normanners Orbit

(VA Kwantum vom Klostermoor SchH3, Kkl/1 - Leisa vom Messina SchH1, Kkl/1)

29.07.2009 SG14 Normanners Nokia, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Hans-Jürgen Begier.

29.07.2009 SG19 Normanners Noelle, Landesgruppezuchtschau OG Sappemeer Holland, Hans-Jürgen Begier.

12.07.2009 SG2 Normanners Noelle, Kombiskue kreds 47 Suså, Otto Körber-Ahrens.

Normanners Noelle

(VA Ingodds Agassi SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

12.07.2009 SL1 Normanners Platin, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

Danni Jensen & Normanners Platin

(Floro degli Achei SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

12.07.2009 SL2 Normanners Pakros, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

12.07.2009 SL3 Normanners Plaisir, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

12.07.2009 Nr. 1 Normanners Roxette, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend Erik Lundkvist.

12.07.2009 Nr. 3 Normanners Raisa, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend Erik Lundkvist.

11.07.2009 Normanners Nokia kåret i Kkl/1, Rüdiger Mai.

03.07.2009 Normanners Nokia har bestået SchH1 med 272 points: 93, 87, 92.

21.06.2009 Normanners Noelle har bestået begynderprøve B med 81 points, Christian Sørensen.

14.06.2009 V9 Normanners Magistrale, Landesgruppezuchtschau OG Frohnau, Frank Goldlust.

14.06.2009 SG5 Normanners Nokia, Landesgruppezuchtschau OG Frohnau, Frank Goldlust.

13.06.2009 SG2 Normanners Nokia, Strelasund/Rügen, Andreas Rudolph.

06.06.2009 Normanners Nsia har bestået færdselsprøven.

Gitte Norengaard & Normanners Nsia

(VA Ingodds Agassi SchH3, Kkl/1 - Maggi vom Messina SchH2, Kkl/1)

14.05.2009 Normanners Nokia har bestået færdselsprøven og UHP.

08.02.2009 Normanners Olympia bestået færdselsprøven.

Resultater 2008

25.10.2008 Normanners Kawango kåret i AK/1, kreds 30 Greve, René Jørgensen.

05.10.2008 V1 Normanners Magistrale, Kombiskue kreds 38 Haderslev, Helmut Buss.

19.09.2008 Normanners Kawango bestået BHP1 kreds 55 Furesø, Christian Sørensen.

Normanners Kawango

(Zamp vom Kahlenberger Land SchH3, Kkl/1 - VA DK Leri Natascha SchH3, Kkl/1)

30.07.2008 V10 Normanners Magistrale, Landesgruppezuchtschau OG Frisiana Holland, Rüdiger Mai.

29.06.2008 SL1 Normanners Noelle, Kombiskue kreds 55 Furesø, Helmut König.

22.06.2008 V3 Normanners Magistrale, Zuchtschau OG Rostock, Bernd Norda.

31.05.2008 SL9 Normanners Opal, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Frits Andresen.

26.05.2008 Normanners Kawango UHP, kreds 55 Furesø, René Jørgensen.

24.05.2008 Normanners Master, Beg. B, Begynderturnering kreds 47 Suså, Hanne Boe Andersen.

17.05.2008 V2 Normanners Magistrale, Zuchtschau OG Strelasund/Rügen, Torsten Kopp.

04.05.2008 V5 Normanners Magistrale, Zuchtschau OG Schleswig und Umgebung, Rüdiger Mai.

01.05.2008 V5 Normanners Magistrale, Zuchtschau Trier-Porta, Rüdiger Mai.

06.04.2008 Normanners Master Beg. B med 84 point, Rødovre Open.

29.03.2008 Nr. 6 Normanners Master i Beg. B, Landsturnering kreds 61 Lynge, Frank Olsen.

07.03.2008 Normanners Magistrale Körkl/1, Wildeshausen, Günter Müller.

15.02.2008 Normanners Magistrale SchH2, Westeremstek, Andre Polok.

01.02.2008 Normanners Magistrale BH, AD, SchH1, Oldenburg-Hundsmühlen, Aaldert L. Strijk.

Resultater 2007

24.11.2007 Leisa vom Messina genkåring Kkl/1 lbz, Tornesch, Hans-Peter Schweimer.

31.08.2007 SG62 Normanners Magistrale, Bundessieger Zuchtschau Braunschweig, Joachim Stiegler.

31.08.2007 V79 Maggi vom Messina, Bundessieger Zuchtschau Braunschweig, Bernd Norda.

19.08.2007 V9 Maggi vom Messina, Zuchtschau OG Zerbst, Jürgen Hoffmann.

11.08.2007 V5 Maggi vom Messina, Zuchtschau OG Am Krummenhagen, Leonard Schweikert.

10.08.2007 SG4 Normanners Magistrale, Hovedavlsskue Vallensbæk, Michael Lumby.

19.07.2007 SG4 Normanners Magistrale, Svensk & Nordisk Segrarutställning Vårgårda, Rüdiger Mai.

15.07.2007 SG9 Normanners Magistrale, LG Zuchtschau OG Hemer, Joachim Stiegler.

Normanners Magistrale & Henning Karlsen i Hemer.

(VA DK Arko vom Butjenter Land SchH3, Kkl/1 - Glenn's Venus BHP1, AK/1)

24.06.2007 SG1 Normanners Magistrale, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Albrecht Woerner.

24.06.2007 SL1 Nira vom Klostermoor, Kombiskue kreds 3 Balleruo, Albrecht Woerner.

17.06.2007 SG1 Normanners Magistrale, Kombiskue kreds 55 Furesø, Lothar Quoll.

10.06.2007 V2 Leisa vom Messina, Kombiskue kreds 47 Suså, Svend-Erik Lundkvist.

26.05.2007 Normanners Master Beg. B med 76 point, kreds 47 Suså.

06.05.2007 SG4 Normanners Magistrale, Zuchtschau OG Langendorf, Joachim Stiegler.

04.03.2007 SG3 Normanners Magistrale, Zuchtschau OG Sellstedt, Bernd Norda.

Resultater 2006

01.10.2006 SL1 Normanners Magistrale, Kombiskue Åbybro, Bernd Norda.

19.08.2006 SG2 Normanners Magistrale, Siegerschau Holland, Freddy Christensen.

25.06.2006 SL1 Normanners Magistrale, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Henning Setzer.

25.06.2006 SG2 Normanners Kawango, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Henning Setzer.

25.06.2006 SL7 Normanners Master, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Henning Setzer.

25.06.2006 SG4 Normanners Laika, Kombiskue kreds 3 Ballerup, Henning Setzer.

11.06.2006 V1 Glenn’s Venus, Kombiskue kreds 47 Suså, Per Nielsen.

11.06.2006 SL3 Normanners Magistrale, Kombiskue kreds 47 Suså, Per Nielsen.

11.06.2006 SL3 Normanners Master, Kombiskue kreds 47 Suså, Poul Meniche Hansen.

14.05.2006 V2 Maggi vom Messina, Zuchtschau OG Strelasund, Frank Goldlust.

Resultater 2005

30.10.2005 V2 Maggi vom Messina, Zuchtschau OG Wismar, Bernd Weber.

16.10.2005 SL6 Normanners Larissa, Kombiskue kreds 30 Greve, Poul Meniche Hansen.

16.10.2005 SL7 Normanners Laika, Kombiskue kreds 30 Greve, Poul Meniche Hansen.

16.10.2005 SL5 Normanners Lady-Killer, Kombiskue kreds 30 Greve, Poul Meniche Hansen.

10.07.2005 V7 Leisa vom Messina, LG Zuchtschau LG20 Karstädt, Horst Blume.

28.03.2005 SG4 Normanners Kristin, LD Påskeskue kreds 25 Nordfyn, Bernd Norda.

27.02.2005 SG8 Normanners Kristin, LD Vinterskue kreds 38 Haderslev, Michael Lumby.

27.02.2005 SG13 Normanners Karisma, LD Vinterskue kreds 38 Haderslev, Michael Lumby.

Resultater 2004

14.08.2004 SG9 Normanners Kristin, Hovedavlsskue kreds 64 Them, Michael Lumby.

13.06.2004 SL1 Normanners Kristin, Kombiskue kreds 55 Furesø, Jimmy B. Rasmussen.

31.05.2004 V6 Christin vom Bergmannshof, LD Pinseskue kreds 32 Ringkøbing, René Jørgensen.

Christin vom Bergmannshof.

(Tacko zum Gielsfelsen SchH3, Kkl/1 - Whitney aus Agrigento SchH2, Kkl/1)

25.04.2004 SG2 Leisa vom Messina, Zuchtschau OG Gardelegen, Frank Goldlust.

12.04.2004 SG1 Leisa vom Messina, Zuchtschau OG Möhlau, Wolfgang Gerschwitz.

28.03.2004 SG1 Leisa vom Messina, Zuchtschau OG Reichardswerben, Wolfgang Gerschwitz.

Resultater 2003

28.09.2003 SG3 Leisa vom Messina, LG Zuchtschau OG Heikendorf, Frank Goldlust.

03.08.2003 V7 Christin vom Bergmannshof, Siegerschau Holland, Albrecht Woerner.

29.05.2003 V1 Christin vom Bergmannshof, skue kreds 62 Vallensbæk, Anders Eriksson.

Resultater 2002

08.09.2002 SG48 Christin vom Bergmannshof, Bundessieger Zuchtschau Karlsruhe, Horst Blume.